Diakonie ČCE – Pečuj doma, otevřela v Lovosicích nové poradenské místo pro pečující přímo v naši organizaci

Milí pečující,
co Vám nabízíme v roce 2020 a 2021?
Potřebujete se poradit, načerpat znalosti a dovednosti k péči, vyslechnout nebo se setkat s ostatními, kteří jsou v podobné situaci? Diakonie ČCE v rámci Pečuj doma nabízí pečujícím i v roce 2020 plnou podporu při zvládání jejich náročné životní situace, jakou bezpochyby péče o blízkého člověka v domácím prostředí je.

V Lovosicích, jsme pro Vás otevřeli nové poradenské místo.
Kde nás najdete: Sociální služby města Lovosice, ulice 28.října 475/7, 410 02 LOVOSICE
Každou středu od 8.00 h do 11.00 h, prosím, o telefonické domluvení schůzky, vzhledem k epidemiologické situaci – 604 283 571
Poradkyně pro pečující: Michaela Lengálová, DiS.
mobil: 604 283 571, e-mail: ustecky@pecujdoma.cz
Domluvit si můžete individuální konzultaci s poradcem, a to buď v poradenském místě, nebo u vás doma.

Jsme tu pro vás, když jste vyčerpaní, potřebujete povzbuzení a chcete, aby vás vyslechl někdo, kdo porozumí vašim pocitům a obavám. Když si chcete třeba jen popovídat. Nebo když potřebujete získat informace, na jaké finanční příspěvky máte nárok, jak si uzpůsobit domácnost, jaké kompenzační pomůcky jsou pro vás vhodné či jaké služby můžete využít ve vaší specifické situaci a za jakých podmínek.  V roce 2020 nabízíme cyklus kurzů, kde se nejen dozvíte, ale také si vyzkoušíte, jak správně komunikovat při péči, jak ošetřovat, jak polohovat a manipulovat s málo pohyblivým člověkem, jak pečovat o člověka s demencí, jak doprovázet v závěru života a mnoho dalšího. Cyklus se skládá z 6 kurzů po 8 vyučovacích hodinách a můžete ho absolvovat buď celý, nebo si vybrat jen ty kurzy, které vás zajímají.

Dále jsme k zastižení na bezplatné lince pro pečující 800 915 915 (PO-PÁ 9:00 – 17:00) a na poradenském emailu poradna@pecujdoma.cz. Více informací naleznete na našem webovém portálu pro pečující www.pecujdoma.cz. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.
Těším se na setkání s Vámi, vážení pečující.
Míša Lengálová – Diakonie ČCE- Pečuj doma